Birçoğumuz özel günlere farklı hisler farklı anlamlar yüklemeyi çok severiz. Bu günlerde daha pozitif düşünerek ve geleceğimiz için olumlu dileklerde bulunarak yarına daha umutla bakmaya çalışırız. Doğum günü pastamızdaki mumları üflerken ya da mevsim dönümü tarihlerinde tutulan dilekler her ne kadar hayat akışı içerisinde pek gerçekçi görünmese de yarınlar için içimizde beslediğimiz umutları büyütmeye bahane yaratırlar.

Bu özel günlerden en yaygını ve keyiflisi de bir yılı bitirip yepyeni bir yıla başladığımız yılbaşı geceleridir. Dünyanın her yerinde büyük bir keyif ve eğlenceyle kutlanan bu özel günde din, dil ya da ırk ayırmaksızın tüm insanlar yeni başlayan yıla daha umutla bakabilmek için farklı farklı gelenekler uygularlar. Belki de bu yeni yıl geleneklerinin dünya genelinde en yaygın olanı bu geceye özel renklerde giyilen iç çamaşırlarıdır.

Brezilya'dan İspanya'ya, İtalya'dan Çin'e kadar birçok ülkede Yılbaşı gecesi seçilen iç çamaşırının yeni yıldaki kaderinizi belirleyebileceğine inanılır. Sadece iç çamaşırının rengi değil, bunları giyme şekliniz, onları nasıl aldığınız ve daha fazlasının geleceğinize etki edebileceğine inanılır. Arjantinlilerle aşk yaşamak ya da Porto Riko'da bir çocuğa sahip olma şansınızı arttırmak istiyorsanız, bu Yılbaşı gecesi iç çamaşırı gelenekleri hakkında bilmeniz gerekenler var.

İspanya’da ve İtalya’da yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giymek yüzyıllardır bir sembol haline gelmiştir. Başta Latin kökenli halklar olmak üzere neredeyse tüm dünyada yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giymenin yeni yılda aşk, mutluluk ve refah getireceğine inanılır. Bu sebeple insanlar birbirlerine kırmızı iç çamaşırı hediye ederler. Peru'da yılbaşı gecesi yeşil iç çamaşırı, özellikle de içini dışına giyerseniz ve gece yarısı normal haline çevirirseniz yeni yılda pozitif enerji getireceğine inanılıyor.Filipinler'de yılbaşı gecesi puanlı iç çamaşırları tercih ediliyor, çünkü yuvarlak refahı simgeliyor. 

Aşkı mı arıyorsunuz? Arjantinliler yılbaşı gecesi pembe renk atlet giyerek gelecek yıl için keyif ve romantizme erişeceklerine inanıyorlar. Porto Riko'da beyaz iç çamaşırı giymenin doğurganlığa ve bir yıl sağlığa yardımcı olduğuna inanılıyor. Kolombiya'da, Ekvador’da ve Şili’de, bir yıl mutluluk ve iyi bir servet sağlamak için yeni yıl gecesi sarı iç çamaşırı giyilir. Çin'de altın nakışlı kırmızı iç çamaşırı, yeni yıla yönelik kötü şansla mücadele etmenin bir yolu olarak görülüyor. Arkadaşlığın güçlü olmasını isteyen Bolivyalılar yılbaşı gecesi pembe iç çamaşırı giyiyorlar. Şanslarını ikiye katlamak isteyenler ise pembe iç çamaşırlarını ters giyiyorlar. Yeni yıldan huzur isteyen Portekizliler ise yeni yıl gecesi mavi iç çamaşırı giymenin şans ve huzur getireceğine inanıyorlar.

Belki tüm bu inanışların gerçekle hiçbir bağı yok ama yeni yıldan beklediğimiz güzel şeyler için içimizdeki umut ve mutluluğu artıracaksa bunlar gibi masum inanışların kime zararı var?  Kadın İç Giyim