Bir kez daha kara kış kapıda. Sıkı sıkı giyinme, soğuktan korunma sezonu başladı. Peki insan bedeninin en çok ısı kaybettiği bölümünün baş ve boyun bölgesi olduğunu biliyor musunuz? İnsanlarda baş ve boynu bölgesi yoğun kan akışı ve koruyucu yağ tabakasının az olması nedeniyle insan bedeninde en hızlı ısı kaybeden bölümdür.

Bu nedenle kış aylarında iyi bir bere ve boynunuzu koruyacak bir boyunluk kullanırsanız vücudunuzun ısı kaybını azaltarak daha az üşürsünüz. Özellikle termal kumaşlardan üretilmiş bere ve boyunluklar terlemeden kaynaklı ısı kaybını da engelleyeceğinden sizi daha kuru ve sıcak tutacaktır. Geleneksel kaşkollar yerine kullanımı daha kolay ve fonksiyonel olan tüp boyunluklar ya da diğer ismiyle tüp atkılar sizin için ideal olabilir.

Farklı kumaş tiplerinde üretilen bu ürünler kış ya da yaz fark etmeksizin kullanılabiliyor. Tüp boyunlukları dilediğinizde kulaklarınızı korumak, istediğinizde ağız ve burun bölgenizi korumak için de kullanabilirsiniz. Özellikle motosiklet ve bisiklet sürücüleri için kask içinde terlemeyi engellemek ve hareket halindeyken solunum filtrelemek için çok kullanışlı ürünlerdir. Ayrıca kaşkollar gibi birden fazla kez boynunuza dolamanız gerekmediğinden hareket kabiliyetinizi de kısıtlamayacaktır. Eğer bu kış daha sıcak ve keyifli geçsin istiyorsanız iyi birer boyunluk ve bere edinmelisiniz, termal içlik kullanmalısınız. Termal Bere