Renkli sütyen modelleri çekici oldukları kadar tehlikeli de olabiliyor. Lütfen bu yazımızı okuyun ve sevdikleriniz ile de paylaşın. İç giyim çarşısı olarak, sitemizde sürekli yeni ve kaliteli ürünler bulma çabası içerisinde olduğumuzdan, renkli sütyenleri detaylı araştırdık, sorduk soruşturduk. Nasıl oluyor da bu kadar güzel görünümlü sütyen bazı mağazalarda ve birçok pazar tezgahlarında 3-5 liradan satılıyor diye merak ettik.

Vücut ile doğrudan temas eden sütyen gibi ürünlerin ithalatında ve satışında mevzuat olarak gerekli her türlü kural ve kanun mevcut. İthal mallarında özellikle kalite standartlarına uymayan, insan sağlığına zararlı boya ve materyaller içeren ürünlerin yasal yollar ile ülkemize girmesi hemen hemen mümkün değil. Gümrüklerde oldukça sıkı kontroller yapılıyor. Ancak sorun da bu noktada başlıyor zaten. Çünkü bu tarz ürünler ülkemizin çeşitli yerlerinden, yasal olmayan yollarla ülkeye sokuluyor. Hiçbir vergi de ödenmiyor bu sebeple. Yasal olmayan yollarla ülkemize giren ürün miktarı ise tahminlerinizin çok çok üzerinde. Yakalananlar büyük cezalar alıyorlar ama yakalanmayanlar ise size kadar ulaşıyor.

Özellikle ithal ve ucuz sütyen ve sütyen takımı gibi ürünlerde kullanılan boyar maddelerin çoğunun insan sağlığı için zararlı olduğu, kullanılan materyallerin büyük ölçüden kanserojen maddeler içerdiği biliniyor. Maalesef bu durum sadece ithal mallarda değil, Türkiye’de üretilip çok ucuza satılan mallarda da var. Şimdi, tüketici olarak bunu nasıl ayırt edeceğinizi sorabilirsiniz? Yapabileceğiniz en iyi şey, marka olarak bildiğiniz ürünleri tercih etmek ve 3-5 liralık sütyenlerden kesinlikle uzak durmak. Özellikle sağlığınızı doğrudan etkileyebilecek ürünleri, açık satılan pazar yerlerinden satın almayınız. Lütfen unutmayın, kaliteli ürünlerin çok çok ucuza satılması mümkün değildir. İthal de olsa, yasal yollardan ülkeye giriş yapmış ise mutlaka ödenen vergileri ve kontrol masrafları da ürün fiyatına ekleneceğinden fiyatı ucuz olmayacaktır.

Sağlıklı ürünler ile geçireceğiniz sağlıklı günler dileriz.

Sütyen Modelleri