Günün koşturmacası sürerken, iş yoğunluğu, hayatın tüm stresi tüm gaddarlığı ile tepemize çökmüşken hangimiz “keşke şu anda evde, üzerimde pijamalarım yatağıma uzanmış olsam” diye hayal kurmuyoruz? Belki de keramet bizi tüm o stresten izole ettiğini düşündüğümüz iki parça yumuşak yatak giysisinde değil ama günün en huzurlu anlarını pijamalarımız içerisinde geçirdiğimiz bir gerçek.

Tüm amacı rahatlık olan pijamalar çok farklı modellerle karşımıza çıkabiliyor. Özellikle kadın pijama modellerinde geniş bir desen ve model çeşitliliği olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak havalarda kolsuz veya askılı üst, kısa şort tipi alttan oluşan pijama modelleri ya da gecelikler daha çok tercih edilirken, soğuk kış günleri yaklaştıkça, uzun kollu eşofman tipi pijama modelleri daha çok tercih ediliyor. Genellikle rahat pamuklu kumaşlardan, cıvıl cıvıl renklerde ve desenlerde üretilen pijamalar, ev rahatlığının, özgürlüğünün ve içindeki çocuğu kaybetmeyen kadınların üniformasıdır diyebiliriz. Özellikle uyurken bile şıklığına özen gösteren kadınların tercih ettiği saten pijama takımları da ilgi gören modeller arasında yer alıyor. Saten pijama modellerinde de yazlık şort tipi ya da kışlık uzun kollu eşofman tipi modelleri bulabilmek mümkün. Üç parçadan oluşan pijama ve sabahlık setler de evde bile şıklığına dikkat eden kadınların tercih ettiği ürünler arasında. Doğum sonrası ziyaretlerde şıklığını korumak isteyen yeni annelerin tercihleri ise yine üç parçadan oluşan lohusa pijama takımından yana oluyor.

Erkek pijama takımlarında ise kadın pijamaları kadar çok renkli bir dünya olduğunu söyleyemeyiz. Genellikle erkek pijamalarında düz renklerin ya da hafif desenli modellerin hâkim olduğu göze çarpıyor. Erkeklerin pijama tercihlerinde en önemli kriterin rahatlık olduğu bir gerçek. Bu sebeple erkek pijamalarında en çok ilgi gören ürünler pamuklu kumaşlardan üretilmiş alt üst takımlar. Yaz aylarında kısa kollu üst ve şorttan oluşan takımlar kış aylarında ise yerini uzun kollu ve uzun eşofman tipi pijamalara bırakıyor.

Eğer siz de uykunuza konfor katmak istiyorsanız ve kış aylarda daha rahat ve sıcak bir uyku hayal ediyorsanız kadın pijama modelleri kategorimize ve erkek pijama modelleri kategorimize bakmanızı öneririz.