Gece uykuda tüm insanların önceliği rahatlıktır. Daha rahat bir yatak, daha rahat bir yastık herkes için önem derecesi yüksek unsurlardır. Kadınlar için bu rahatlığı tamamlayacak en önemli unsur uyurken ne giyeceğini seçmek olacaktır. İşte bu noktada genel olarak kadınlar iki gruba ayrılıyor. Bir grup gece uyurken pijamanın daha rahat bir uyku kıyafeti olduğunu düşünürken diğer grup ise gecelikten vazgeçmiyor.

Biz de bu yazımızda pijama ve geceliği karşılaştırmak istedik. Özellikle mevsimsel olarak iki ürünün de çeşitli avantajları var. Soğuk kış aylarında özellikle pamuklu kumaşlardan üretilen pijamalar vücut ısı dengesini sağladığından daha rahat bir uyku imkanı sunarken, sıcak yaz aylarında gecelikler aynı sebeple daha çok tercih ediliyor gibi görünmekte. Bununla birlikte geceleri sık uyanan ve yataktan çıkmak zorunda kalanlar için özellikle kış aylarında pijamalar daha avantajlı görünürken, gecelik tercih edenler ise böyle zamanlarda mutlaka sabahlık modellerini yanı başlarında hazır tutmak zorundalar.

Uyku öncesi evde geçirdikleri zamanı daha rahat kıyafetlerle geçirmek isteyen kadınlar için pijama vazgeçilmez bir konfor sağlıyor. Eminiz ki evde yumuşacık pijamalar ile kanepeye uzanıp bir film seyretmenin keyfini kimse ret edemez. İşte böyle anlarda birçok farklı renk ve desende pamuklu kumaştan üretilen pijamalar zengin çeşitlilikte alternatifler sunuyor.

Geceleri uykuda bile şıklığına özen gösteren kadınların tercihi gecelikten yana oluyor. Özel gecelerde eşinin tüm ilgisini üzerine çekmek isteyen kadınlar için özellikle saten gecelik modelleri farklı renk ve tasarımlarla birçok alternatif ürün sunuyor. Şıklıktan daha çok "Ben geceliğin rahatlığını seviyorum" diyenler için ise pamuklu kumaşlardan üretilen pek çok farklı tasarımda gecelik çeşitlerini tercih etmekte.

İşin özünde gece uykuda giyilen ister gecelik olsun ister pijama iyi bir uyku ve yeni güne mutlu başlamak için esas olan insanın kendini rahat hissetmesi.