Modal neden iç giyimde çokça tercih ediliyor?

Kayın ağacından üretilen modal, tamamıyla doğal, yaş ve kuru mukavemeti yüksek bir lif çeşididir. Modal yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır ve nem transfer özelliği yüksektir. Modal iplik kullanılarak örülen veya dokunan kumaşlar, yumuşak bir dokunuşa sahiptir. Çok iyi nem transfer özelliği nedeniyle sıcak, rutubetli iklimlerde dahi giyim konforu sunar. Doğal bir beyazlığa sahip olması nedeniyle ağartma, merserize işlemi gerektirmez.

Kayın ağaçlarının odun hamurunun yeniden işlenerek elde edilmesiyle oluşan yapay lif modal, pamuklu kumaşlara göre daha az çekme yapar ve daha az rengini kaybeder. Ana özellikler yumuşak ve pürüzsüz olmasıdır. Modal lifleri pamuk liflerinden daha yüksek su tutma kapasitesine sahiptir ve saf pamukta olduğu gibi yıkamadan sonra ütülenebilir. Modal iç giyim modelleri hem yetişkinler hem de çocuklar için idealdir.

Modal elyaflar tenle temaslarında yarattıkları yumuşak hisle "ten üzerinde ten" olarak tanımlanmaktadır. Pek çok yıkamanın ardından bile ilk günkü giyim konforunu sağlamaktadır. Pamuktan daha üstün özellikleri olan, çevre dostu doğal bir elyaftır. Cildi kuru tutarken nefes almasını kolaylaştırır. Spor kıyafetleri, denim kumaşlar, günlük giyim ve modal iç çamaşırı gibi tenle doğrudan temas gerektiren kumaşlar için ideal yapıya sahiptir. Ayrıca yatak takımları ve havlular gibi doğrudan ciltle temas halinde olan ev tekstili kumaşları için de kullanılmaktadır.

Bütün bu özellikleri ve doğal bir anti-bakteriyel yapıya sahip olması ile modal iç giyim tanındıkça daha çok sevilmeye ve kullanılmaya başlanmıştır. İç Giyim Çarşı'sındaki modal ürünlere ulaşmak için gezdiğiniz kategoride filtre içerisinde bulunan Modal Kumaş içeriğini seçerseniz bu ürünler seçilerek size gösterilecektir.

İmer Modal iç giyim / Doreanse Modal iç giyim