Bir laboratuvar tesadüfünün bu kadar ilgi göreceğini ve özellikle kadınların vazgeçilmezi olacağını kim tahmin edebilirdi? Amerikalı kimya şirketi DuPont'un kimyageri Wallace Hume Carothers yaptığı laboratuvar çalışmaları sırasında tesadüfen bulduğu ve Naylon adını verdiği elastik ipliğin tekstil sektörüne böyle yön verebileceğini hayal edebilmiş midir? 1938'de naylon ipin keşfinden bir yıl sonra ilk naylon çorap aynı şirket tarafından üretildi ve piyasaya sürüldüğü 1940 yılının mayıs ayında 4 günde 4 Milyon adet satıldı. Bu tarihten önce kullanılan ipek çoraplar hem çok pahalı hem de dayanıksız oldukları için yerlerini kolayca kadınlar için vazgeçilmez haline gelen naylon çoraplara bıraktılar. Külotlu çorabın ortaya çıkışı ise 1960'larda oldu. Bu tarihe kadar naylon çoraplar iki parça olarak satılmaktaydı.

Zaman içerisinde esnekliği ve dayanıklılığı artan naylon çorapların fiyatları da gitgide ucuzladı ve artık bir moda ürününden çok bir vazgeçilmez haline geldi. Farklı kalınlıklarda, farklı renklerde ve farklı desenlerde üretilen naylon külotlu çoraplar kadınlara hem zarif hem de göz alıcı bir görünüm kazandırdı.

Hem günlük kullanım hem de özel kombinlerde tercih edilecek şık modeller zengin çeşitliliği olan kadın çorabı her yaştan genç kız ve kadınların en önemli giyim ürünü haline geldi. Siz de hem zarif hem de göz alıcı görünmek için çorap çeşitlerini incelemek isterseniz sizi Kadın Çorap kategorimize davet ediyoruz.