Fazla kilolar, hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan sarkmalar ya da doğum sonrası oluşan fiziksel bozulmalar kadınlar için çoğunlukla can sıkıcı olmuştur. Tabi ki bu tip sorunların en doğru çözümü doğru beslenme ve düzenli egzersiz olmakla birlikte dönemsel olarak daha fit bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınlar farklı çözümlere de başvurulmaktadır. Kadınların kendilerinde beğenmedikleri fiziksel sorunlarını gizleyebilmek için başvurdukları başlıca çözümlerden biri olan korseler, özellikle bel, basen ve bacak bölgelerindeki fazlalıkları gizleyerek daha ince bir görünüme sahip olmayı sağlar.

Son dönemde yapılan araştırmalar düzenli korse kullanımının zayıflamaya ve vücut sarkmalarının toparlanmasına olumlu katkı sağladığını gösteriyor. Vücuttaki sıkılığını kaybetmiş dokuyu bir arada tutarak formunu tekrar kazanmasına yardımcı olan korseler sayesinde birkaç beden daha zayıf görünebilmek mümkün. Özellikle doğum sonrası bölgesel deformasyon ve sarkma sorunu yaşayan yeni anneler, bu geçici kusurları gizlemek ve doğum sonrası daha fit bir görüntüye sahip olmak için korse kullanmayı tercih etmektedirler. Aynı zamanda sıkı yapısı sayesinde vücudun dik durmasına da yardımcı olan korseler ani ve zararlı hareketlerden insan bedenini koruyarak bel fıtığı, bel kayması gibi sorunlar için de faydalı bir ürün olarak görülür.

Bu özellikleri sayesinde erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen korseleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu sürekli kullanımdan dolayı ciltte oluşabilecek terleme kaynaklı hasarlardır. Bu sebeple korse kullananların mutlaka korse kullandıkları bölgelerini temiz ve kuru tutmaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte korse seçiminde yapılan en büyük hata, daha sıkı bir görünüm elde etmek için mevcut ölçülerden 1-2 beden küçük korse almaktır. Korse üreticisi firmalar beden ölçümlemelerini yaparken bu konuya dikkat etmekte ve gerçek beden ölçülerine göre ideal sıkılıkta ürünler üretmektedirler. Bu sebeple korse alırken mutlaka güncel beden ölçülerinde korse tercih edilmelidir. En kaliteli ve ekonomik korse modellerini incelemek için sizleri Korseler kategorimize bekliyoruz.

Mağazamızdaki hiçbir ürünün tedavi edici bir özelliği yoktur, tıbbı ürünler değildir. Tıbbi sebeplerden korse kullanacakların doktorlarının tavsiyesine göre hareket etmesi gerekmektedir.