Korse satın almadan önce bedeninizi tam olarak bilmeniz gerekiyor. Bedeniniz değişmiş olabilir, bu durum satın alacağınız iç giyim ürünlerini rahat bir şekilde kullanmanızı engeller. Aslında doğru beden ürün seçimi her türlü iç giyim ve giyim ürünlerinde önemlidir. Düğün, nişan, tatil, balayı ve mezuniyet gibi özel günlerin çokça yaşandığı bahar ve yaz aylarında herkes daha ince ve zarif görünmek istiyor. Ancak, hemen incelmenin en kısa yolu toparlayıcı korseler. Korsenin modeline göre anında 1 veya 2 beden incelip, dolabınızdaki o çok şık kıyafetlerinizi çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunu doğru korse seçimi ile başaracaksınız.

Korse seçiminde, 1 beden küçük alınmalı şeklinde yanlış bir düşünce var birçoğumuzda. Aksine tam bedeninizi almanız oldukça önemli rahat etmeniz için. Çünkü, korseler zaten özelliğini ortaya çıkaracak, toparlayacak şekilde üretiliyor. Yani sizin 42 beden bir kumaş pantolonunuz ölçülerinde zaten üretilmiyor. Korseler, diğer giysilerden farklı olarak her beden için özel ölçülerde ve modelleme yapılarak üretiliyor. Bir küçük bedeni alırsanız içine girememek gibi bir sorun yaşayabilir ve değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bedeninizi doğru tespit edin ve buna mümkünse etek ve kumaş pantolon bedenlerinizi test ederek karar verin. Daha rahat ve konforlu bir kullanım için korseleri kendi bedeninizde satın almayı lütfen unutmayın. Tespit ettiğiniz bedende satın almanıza rağmen, ürün size olmaz ise, kullanmadan değişim yapabilirsiniz.

Korselerin inceltme haricinde başka fonksiyonları olduğunu da biliyor musunuz? Vücudu sıkı tutarak, daha dinç görünmenizi sağlayabilir. Düğün, nişan ve uzun süreli her türlü kutlamanızda bel ve kalça bölgenizi içine alan korse çeşitleri sizi hem inceltir hem de daha az yorulmanızı sağlar.

Keyifli alışverişler dileriz.