Soğuk kış günlerinde ısınma ve buna bağlı sağlık sorunları insanların en önemli sorunu haline geliyor. Yanlış giyim tercihleri sebebi ile soğuk havalarda ani vücut ısısı değişiklikleri yaşayan insan vücudu bağışıklık sisteminin zayıflaması ile kolayca hasta olur. Bunun önüne geçmek için giyim şeklimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Yaygınca söylenen bir yanlış olan kalın şeyler giyilmesi gerekliliğinin aksine soğuk kış günlerinde ince ama çok katlı bir giyim şekli tercih edilmelidir.

Giyim katlarının aralarında oluşan hava tabakaları vücut ısısının dengeli olarak saklanmasını sağlayacaktır. Bu katlar arasında dikkat edilmesi gereken en önemli giyim unsuru vücut ile direkt temas eden iç giyim ürünleri ve içliklerdir. Doğal yün ve termal kumaşlardan üretilen içlikler vücudun ürettiği terlemeden kaynaklanan nemi kolayca dışarı atarak vücudun ısı kaybetmesini engeller. İç çamaşırı ve termal içliklerin üzerine yine ince bir kaç kat kıyafet giyilmesi soğuk kış günleri için en doğru giyinme şeklidir. Termal içlik ve üzerine yine termal kumaştan yapılmış bir kıyafet ya da pamuklu kumaştan üretilen kıyafetler ile bir kaç katlı giyim sağlanabilir.

Bu sayede soğuk ortamdan sıcak ortamlara geçildiğinde üzerimizden bir kaç kıyafeti kolayca çıkararak ortam sıcaklığına uyum sağlayabilir ani terlemelerin önüne geçebiliriz. Siz de giyinme konusundaki bu ufak ipuçlarını kullanarak daha sıcak ve daha sağlıklı bir kış geçirebilirsiniz. Bunun için en önemli parça olan termal ve yün içliklere hemen kategorilerimizden göz atabilirsiniz.