Kadınlar hamilelik dönemlerinde hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak zorlu bir değişim süreci yaşarlar. Yaşadıkları bu değişim süreci içerisinde anne ve bebeğin sağlığı için psikolojik rahatlık ne kadar önemliyse, fiziksel rahatlık da bir o kadar kritik önem taşır.

Hamileliğin ilk 2-3 ayları boyunca yoğun bir kilo artışı olmaz ancak 4. ay ve sonrasında anne adaylarının fiziksel görünümünde önemli değişimler yaşanır. Göğüslerde büyüme, karın bölgesinde genişleme, kol ve bacaklarda şişme gibi değişimler sebebi ile anne adayları giyim konusunda önemli bir değişime gitmek zorundadır.

Anne adayları fiziksel rahatlıklarını en üst seviyede tutabilmek için doğru hamile iç giyim ürünleri tercih etmeliler. Terleme yapmayan, esnek likralı kumaştan üretilmiş yüksek belli destekleyici hamile külotu ve dikişsiz hamile külotu hamileliğin son dönemindeki anne adayları için kullanışlı ürünler arasındadır. Ayrıca yüksek belli ve esnek likralı kumaşlarla üretilmiş hamile tayt modelleri de anne adayları için rahat ve kullanışlı bir giyim üründür.

Ayrıca soğuk kış günlerinde hamilelik yaşayan anne adayları için tercih edilen ürünler arasında yüksek, ayarlanabilir belli, kışlık, külotlu hamile çorabı da olmazsa olmazlar arasındadır. Hem şıklık hem de konfora önem veren anne adayları tarafından bu çoraplar çokça tercih edilmektedir. Hem rahat hem de sağlıklı bir süreç yaşamak isteyen anne adayları için esnek penye kumaştan üretilen rahat kesimlere sahip hamile atleti ürünü de hamilelik sürecinde olan anne adaylarının mutlaka tercih etmesi gereken ürünler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Eğer siz de hamilelik sürecindeyseniz ve rahatınıza önem veriyorsanız mutlaka Hamile Giyim kategorimizi incelemelisiniz.