Günümüzde özellikle daha ince bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların kullandığı bel korsesi aslında çok daha önemli kullanım alanlarına sahip ve çok daha faydalı amaçlara hizmet eden önemli bir aksesuardır. Kültürümüzde, yünden yapılmış uzun ve enli kumaşları birkaç tur bele sararak ve sıkı bir şekilde sabitleyerek uzun yıllardır sıklıkla kullanılan bel kuşağı, günümüzde hem kumaş teknolojisinin gelişmesi hem de ergonomik bir tasarım evrimi geçirerek bu günkü bel korseleri halini almıştır.

Bel korseleri ilk giyildiğinde sıkı ve sert yapısı gereği varlığını sürekli hissettirerek rahatsız bir giysi gibi gelse de, kullanmaya alışanlar için önemli sağlık avantajları sağlamaktadır. Başta belirttiğimiz gibi bölgesel fazlalıkları gizlemek isteyenler için çözüm sunan korseler, bel ve böbrek ağrısı tedavisinde de yardımcı ürün olarak tercih edilmektedir. Kadın veya erkek fark etmeksizin ani bel tutulması ve böbrek ağrısı şikayeti olan kişilerde kullanılması tavsiye edilen yün bel korseleri özellikle yaşlılarda yaşam kalitesini artıracak önemli bir üründür. Yün kumaştan üretilmiş bel korseleri, nefes alan yapısı sayesinde cilde zarar vermeden bel ve karın bölgesinin yazın serin, kışın ise sıcak tutulmasına yardımcı olarak kan dolaşımını rahatlatır ve sağlığa olumlu etkide bulunur.

Sıkı yapısı sayesinde vücudu ani hareketlerden koruyan bel korseleri, bel fıtığı, bel ağrısı gibi sorunlar yaşayan insanlarda vücut duruşunun düzgünlüğüne destek olur, yürüyüş ve hareket kabiliyetini artırır ve ağrı kesici ilaç ihtiyacını aza indirerek sağlığa olumlu sonuçlar verir.

Özellikle sağlık sorunları sebebiyle bel korsesi kullanmayı düşünenlerin mutlaka konu hakkında uzman bir doktordan görüş almaları gereklidir. Korse çeşitlerimizi incelemek isterseniz sizleri Kadın Korseleri ve Erkek Korseleri reyonlarımıza davet ediyoruz.