Kapıda Ödeme Alışveriş Nedir?

Posted by DincerTas 22/01/2017 0 Yorum

Bu ödeme tipinde satın alınan ürünlerin bedeli, kargo görevlisi ürünleri teslimat adresinize getirdiğinde yapılır. Satıcı ve alıcının karşılıklı güvenine dayanan bir alışveriş şeklidir. Alışveriş yapan taraf için kısmen garantili bir yöntem olduğu söylenebilir. İnternetten çokça alışveriş yapmayan, ilk defa alışveriş yapan veya siteye güvenip kart bilgilerini vermek istemeyen kişiler çoğunlukla tercih etmektedirler.

Kapıda ödeme tipinde, kargo görevlisi ürünleri teslim etmeden önce ödemeyi tahsil eder. Ödemenizi yaptıktan sonra paketinizi açabilirsiniz. Kapıda ödeme demek, ürünlerin açılıp kontrol edilmesinden sonra ödemenin yapılması anlamına gelmez. Kargo görevlisi ürünlerin açılıp kontrol edilmesini bekleyemez. Ürünleri o anda kontrol etmenize imkân yoktur. Ürünler ile ilgili olarak karşılaşacağınız sorunlarda muhatabınız alışveriş yaptığınız web sitesidir. Sitenin iade ve değişim koşulları çerçevesinde işlem yapabilirsiniz. Ürün iadelerinde kapıda ödeme ve kargo ücretleri iade edilmez. Sorun yaşamamak için alışverişten önce site hakkında bilgiler edinmenizde, iade/değişim koşullarını okumanızda, iletişim bilgilerini açıkça paylaşıp paylaşmadıklarını kontrol etmenizde fayda vardır.

Diğer ödeme şekillerine göre kapıda ödeme biraz maliyetlidir. Web sitemizde kapıda ödeme için, 150 TL altındaki siparişlerde kargo ücretinin haricinde 5 TL ekstra ücret alınmaktadır. Sipariş toplamınız 150 TL’yi geçerse Kapıda ödeme ücreti ödemezsiniz. Sitemizde 100 TL üzeri siparişlerde kargo ücreti de alınmaz. Örneğin siparişiniz 100 TL altında ise kargo ücreti + kapıda ödeme ücreti öderseniz. 100 TL ile 150 TL arasında ise sadece kapıda ödeme ücreti ödenir. Siparişiniz 150 TL üzerinde ise kapıda ödeme ücretini de, kargo ücretini de ödemezsiniz. İç giyim çarşısı, dönemsel olarak bu koşulları değiştirme hakkını saklı tutar.

Ekonomik bir alışveriş için 100 TL altındaki siparişlerinizde; havale, Paypal veya kredi kartı ile ödeme yapmanız daha doğru olacaktır. Kapıda ödeme komisyonu kargo şirketleri tarafından alınan bir hizmet bedelidir ve sitemizde ödemesini yaparsınız. Kapıda ödemelerde siparişiniz sırasındaki toplam tutarı öderseniz sadece. Tüm ücretler bu tutar dahil edilmiştir, kargo görevlisi fazladan bir ücret talep edemez.

Lütfen her türlü soru ve önerileriniz için bizimle iletişime geçiniz.